Wspaniałe osiągnięcia młodych lekkoatletów ze Złocieńca w Mistrzostwach Województwa U16

Niedawno, dokładnie w środę, siedmioosobowa ekipa z klubu MKS „Junior” Złocieniec miała okazję rywalizować na Mistrzostwach Województwa w kategorii do 16 lat. Wydarzenie to odbyło się w Goleniowie.

Młodzi zawodnicy z Złocieńca nie zawiedli, przynosząc ze sobą do domu aż pięć medali. Zasłużonych nagród udało się zdobyć w różnych konkurencjach.

Oskar Omiliańczyk, jeden z młodych talentów, dwa razy stanął na podium. Pierwszy medal zdobył w konkurencji skoku w dal, gdzie jego wynik dał mu brązową pozycję. Wystąpił po raz kolejny w biegu na 100 metrów, gdzie zdołał ponownie zdobyć brązowy medal. Walka była zacięta, ale Oskar pokonał czwartego zawodnika o niewiele – tylko o 0,01 sekundy!

Dwa dodatkowe medale dla MKS „Junior” Złocieniec zdobyto w konkurencji rzutu dyskiem. Sebastian Frydrych, który doskonali się z każdym startem, zdobył srebrny medal, natomiast Stanisław Krochmal, debiutujący w tej konkurencji, zakończył zaraz za nim.

Kolejną brązową pozycję dla zespołu zapewniła Lena Waloryszak w konkurencji pchnięcia kulą, osiągając przy tym swój życiowy rekord. Należy podkreślić, że sezon lekkoatletyczny trwa praktycznie cały rok, a najważniejsze zawody dla młodych sportowców z Złocieńca dopiero nadejdą.