Cenny skarb odnaleziony! Szybka akcja drawskich pasjonatów historii [VIDEO]

Cenny skarb odnaleziony! Szybka akcja drawskich pasjonatów historii [VIDEO]

Podczas rajdu pojazdów terenowych Baja Drawsko na terenie miasteczka serwisowego w Drawsku Pomorskim małżeństwo ze Szczecina zgubiło jedną z obrączek. Poszukiwania trwające kilka godzin nie przyniosły efektu. O pomoc w poszukiwaniach poproszeni zostali członkowie stowarzyszenia Misericordia z Drawska Pomorskiego. Po uzyskaniu zgód i poinformowaniu odpowiednich instytucji panowie przystąpili do poszukiwań na terenie wielkiego placu przy ul. Toruńskiej. Finał poszukiwań był zaskakujący.

Już po 20 minutach wykrywacz Jakuba Stycznia dał wyraźny sygnał. Ręczne przeszukanie wskazanego przez wykrywacz miejsca przyniosło efekt. Poszukiwacz podniósł uniesioną rękę do góry i głośno wykrzyczał, że znalazł obrączkę. Chwilę później prezes stowarzyszenia Wiesław Piotrowski przekazał znalazcy gratulacje.

Biorący udział w poszukiwaniach Krzysztof Kuczer skontaktował się telefonicznie z mieszkanką Szczecina potwierdzając, że obrączka została odnaleziona. Przedmiot przekazany został do Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim skąd właściciele odbiorą swoja zgubę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *