Naruszył nietykalność policjantów. Odpowie za swój czyn

Naruszył nietykalność policjantów. Odpowie za swój czyn

Policjanci ze Złocieńca zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji wtargnął do jednego z mieszkań i grożąc pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i podpaleniem mieszkania usiłował wymusić wydanie pieniędzy od lokatorów.
Rano około godziny 10:30 policjanci zostali skierowani na interwencję do jednego ze złocienieckich mieszkań. Trzy osoby przebywające w mieszkaniu zgłosiły, że znany im osobiście mężczyzna wtargnął do mieszkania i zażądał od nich pieniędzy, które rzekomo pożyczył jednemu z nich. W momencie, kiedy usłyszał sprzeciw zaczął grozić pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i podpaleniem mieszkania.
W trakcie prowadzonej interwencji 35 – letni mężczyzn zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i zaczął używać wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych, znieważając ich i grożąc pozbawieniem życia zmuszał do odstąpienia od prawnych czynności wobec niego. Mężczyzna dopuścił się także naruszenia nietykalności cielesnej jednego z funkcjonariuszy.
Policjanci natychmiast zatrzymali napastnika, a decyzją drawskiego sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

sierż. sztab. Karolina Żych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *