W Złocieńcu będzie obwodnica – rusza kolejny etap prac

W Złocieńcu będzie obwodnica - rusza kolejny etap prac

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna procedury związane z budową obwodnicy Złocieńca. Wpłynęło 8 ofert na wykonanie dokumentacji przygotowawczej. Cena od ponad miliona 400 tysięcy złotych do nawet 2 milionów.

To początek prac nad nową drogą w pobliżu Złocieńca, która ma odciążyć ruch w mieście. Nie jest jeszcze znany przebieg obwodnicy. Nad tym będą pracowali specjaliści. Patrząc na ukształtowanie terenu i położenie Złocieńca najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się puszczenie nowej drogi południową częścią miasta. O koncepcjach nowej drogi pisaliśmy w artykule 9 lutego – kliknij i zobacz

Według przypuszczeń nowa droga ominie również Rzęśnicę, co pozwoli odciążyć ruch przez miejscowość. Przypomnijmy, że mieszkańcy Rzęśnicy od wielu lat walczą o poprawę bezpieczeństwa w swojej wsi.

3 thoughts on “W Złocieńcu będzie obwodnica – rusza kolejny etap prac

  1. Jak wybudują to sie wspomni, kto co i dlaczego wszystko spierdoooo………..

   Najpierw trzeba wybudować.

   Czy ktoś o zdrowych zmysłach, wiedząc w jak tragicznej sytuacji finansowej jest POLIN uwierzy , że priorytetem dla polyytyykóófff jest budowanie w obecnej sytuacji obwodnic na jakichś pierdziszewach.

   Gdyby zaś w gre wchodziły kwestie militarne (logistyka) – to nawet Ja sam mógłbym w te obiecanki uwierzyć.
   Nie napiszę że uwierzyłbym, ale mógłbym.

 1. Obwodnica jest niezbędna. Jeśli ktoś próbuje przejechać 20 w godzinach szczytu i widzi blokujące się tiry na przejeździe kolejowym to wie o czym ja piszę. Wielokrotnie „poprawiany” przejazd kolejowy w najmniejszym stopniu nie poprawił sytuacji a przejścia dla pieszych w okolicach szkół i nowego kościoła to „modlitwa” aby nie było nieszczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *