Serce w kratkę realizuje kolejne inicjatywy

Serce w kratkę realizuje kolejne inicjatywy

Grupa charytatywna Serce w kratkę postawiła sobie kolejny cel do realizacji, którym jest wsparcie rehabilitacji małej dziewczynki.
Dwunastoletnia Kinia urodziła się z wieloma wadami rozwojowymi m. in. z
zespołem Arnolda Chiariego II Decyzja o wsparciu rehabilitacji była wspólna i spontaniczna. Jeden z osadzonych twierdzi ,,Ileż można siedzieć – choć to słowo może brzmieć wieloznacznie – bezczynnie.

Inny wychodzi z założenia ,,Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie naprawić całego świata, ale jeżeli akurat udaje się połączyć cudze potrzeby z naszymi możliwościami, wtedy działamy na 110%.

Wszyscy zbierają dla małej dziewczynki nakrętki, a my, tak się akurat składa, posiadamy nakrętki. Zapytacie skąd? Otóż od wielu już lat na terenie naszego zakładu prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek. Specjalne pojemniki znajdują się w każdym z pawilonów mieszkalnych oraz w sali widzeń i w hali przyzakładowej.
Ostatnio grupa przekazała kilkanaście kartonów nakrętek dla OREW-u w Gudowie oraz dla Gabrysi. Od tego czasu udało się znowu zgromadzić kilka worków z nakrętkami. Zawsze znajdzie się ktoś w potrzebie.

Przy okazji warto zaznaczyć, bo zapewne nie każdy wie, że zbiórka nakrętek nie ogranicza się jedynie do nakrętek od butelek typu PET, ale można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki i wieczka np. od ketchupu, musztardy, kawy w słoiku czy płynu do prania, albo od szamponu. To ważna informacja, bo zazwyczaj oddaje się tylko te od butelek, wyrzucając pozostałe, a one są równie cenne.

Pamiętajcie o tym nim otworzycie kosz na śmieci by wrzucić tam nakrętkę,
zastanówcie się, bo ona może komuś naprawdę pomóc.
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Arleta Arłukowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *