Zderzenie Hummera z drzewem. Samochód zniszczony.

Zderzenie Hummera z drzewem. Samochód zniszczony.
fot. OSP IŃSKO

Co może zostać z amerykańskiego pojazdu wojskowego po spotkaniu z polskim drzewem ? Na to pytania daje odpowiedź jedno ze zdjęć wykonanych po zakończeniu akcji ratunkowej żołnierzy, którzy podróżowali pojazdem. Do zdarzenia doszło 21 lipca w pobliżu miejscowości Czertyń. Mowa o amerykańskim Hummerze, który chętnie użytkowany jest przez US ARMY. Pojazdy te można często spotkać na lokalnych drogach w pobliżu poligonu drawskiego. Wtorkowe zdarzenie pokazało, że pojazd który sprawdza się na bezdrożach poligonu drawskiego nie sprawdził się na okolicznych drogach.

W wyniku zderzenia z drzewem pojazd uległ zapaleniu. Pożar w szybkim czasie objął całe wnętrze. W kilka chwil amerykański samochód zamienił się w stos spalonych blach. Z samochodu nic nie zostało…

Troje pasażerów podróżujących autem doznało obrażeń. Zastanawiający jest fakt, że pojazd służy armii amerykańskiej wielu miejscach na świecie, gdzie prowadzone są działania wojenne. Pojazdy tego typu powinny być odporne na różnorodne warunki w tym na możliwość pożaru. Jak widać ten egzemplarz nie był do tego przystosowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *