Zawsze gotowi by nieść pomoc

Zawsze gotowi by nieść pomoc

Po usłyszeniu w mediach informacji o kradzieży skarbonki z darami dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim,  osadzeni z Zakładu Karnego w Wierzchowie z grupy charytatywnej Serce w Kratkę, nie pozostali obojętni wobec tej sytuacji. Jeszcze tego samego dnia zgłosili się do opiekuna grupy z propozycją natychmiastowej pomocy.

Jeden z osadzonych mówi „ Poczuliśmy wstyd i zażenowanie. Od lat niesiemy z potrzeby serca pomoc dzieciom i osobom starszym, szpitalom oraz różnym instytucjom użyteczności publicznej”.

Grupa podjęła decyzję o  zbiórce pieniędzy, tryb – ‘’na cito’’. Od pojmanych po zdarzeniu  sprawców tego haniebnego czynu wiadomo, że w skarbonce było 500 złotych. Niestety już ich nie odzyskano.  Sama skarbonka została zdewastowana. Skazani podjęli decyzję o zrekompensowaniu szkody dokładnie w tej samej wysokości-za pośrednictwem opiekuna grupy -pani Arlety  przelali na konto hospicjum kwotę 500 złotych. Pomyśleli również o zniszczonej skarbonce-wykonali nową, w formie drewnianego domku.

Kolejny osadzono dodaje „Nie robimy tego, aby usprawiedliwić winowajców – wręcz przeciwnie, ogromnie potępiamy ten bezmyślny czyn. Działamy z impulsem serca i chęcią niesienia pomocy”.

Autor tekstu i zdjęć;  mł.chor. Arleta Arłukowicz

Zawsze gotowi by nieść pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *