Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !

Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !

OKRA RESORT & SPA to nowy obiekt hotelowo – gastronomiczny w Drawsku Pomorskim. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w miniony weekend. Obiekt położony jest nad jeziorem Okra w pobliżu miejskiej plaży. Hotel prowadzi mieszkaniec Drawska Pomorskiego Paweł Krucewicz.

W kilka dni po otwarciu emocje już opadły ?

Paweł Krucewicz –  – Emocje są cały czas. Czekaliśmy na ten dzień blisko 3,5 roku, bo tyle trwała budowa. W trakcie realizacji inwestycji nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem. Problemy z wykonawcami, dewastacja obiektu przez wandala czy pandemia. Jednak inwestycja postępowała i dziś cieszę się, że obiekt ruszył.

Red. Goście już korzystają z pokoi hotelowych ?

P.K. Tak od piątku mamy w hotelu gości. Co ciekawe bez inwestycji w reklamę, bez nagłaśniania otwarcia mamy pełne obłożenie. To był dla nas sprawdzian naszych możliwości i umiejętności. Mam nadzieję, że goście wyjadą zadowoleni i będą chcieli do nas wracać.

Red. – Ważnym elementem obiektu jest restauracja. Jaką kuchnie serwujecie ?

P.K. Restauracja już działa. Dostępna jest nie tylko dla gości hotelowych, ale również dla mieszkańców regionu. Ustalając menu analizowaliśmy rynek usług gastronomicznych w regionie. Ostatecznie postawiliśmy na różnorodne dania. Patrząc na kartę nie ma wielu pozycji, jednak jest różnorodność. W ofercie mamy steki, ryby czy owoce morza. W menu są również burgery i różnorodne pizze, a także sałatki. Oczywiście są desery lodowe, koktajle, ciasta i napoje alkoholowe. Oferta baru jest bardzo szeroka. Warto dodać, że karta nie ma swojego ostatecznego kształtu. Jest to początek działalności. Ze względu na okres pandemii nie mogliśmy zorganizować spotkań degustacyjnych w dużym gronie. Testowaliśmy i przygotowywaliśmy potrawy pod okiem doświadczonych kucharzy. Nasze dania sporządzane są z wysokiej jakości produktów. Czasami czas oczekiwania może być dłuższy, ale to wynika z tego, że dania przygotowujemy na świeżo. Będziemy obserwowali oczekiwania klientów i jeśli zajdzie taka konieczność karta będzie ulegała zmianom. Będziemy również wprowadzali dodatkowo menu sezonowe. Planujemy także wprowadzanie dodatkowych potraw specjalnych np. podczas weekendów. Zachęcam do obserwowania naszych profili na Facebooku i Instagramie, gdzie będziemy umieszczali informacje o wprowadzaniu nowości.

Red. Ile macie pokoi i w jakim standardzie ?

P.K. Obiekt dysponuje 20 pokojami, co daje 60 miejsc noclegowych. Mamy 6 apartamentów dwupoziomowych z widokiem na jezioro. Są również dwa studia – czyli pomieszczenia dwupokojowe. Do tego oferujemy 6 pokoi dwuosobowych z widokiem na jezioro i 6 pokoi z widokiem na drugą stronę obiektu. Każdy pokój jest w wysokim hotelowym standardzie. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w minibarki oraz zestaw włoskich kosmetyków. W pokojach i apartamentach są telewizory oraz jest dostęp do internetu. Chcemy, aby goście w naszym obiekcie czuli się komfortowo i mieli zapewnioną wygodę i bardzo dobre warunki do odpoczynku.

Red. Dużym atutem hotelu jest basen – czy będzie można z niego korzystać ?

P.K.  Na chwilę obecną basen jest dostępny tylko dla gości hotelowych. Jesteśmy na początku działalności i musimy w pierwszej kolejności zabezpieczyć potrzeby naszych gości, którzy przyjeżdżają i chcą skorzystać z zakupionej oferty. Będziemy analizowali sytuację i jeśli najbliższy czas pokaże, że basen nie jest mocno oblegany przez gości hotelowych to uruchomimy również możliwość wejścia dla osób z zewnątrz. Mieszkańcy regionu będą mogli zarezerwować wejście na basen poprzez specjalną stronę internetową, którą właśnie tworzymy.

Red. Jakie usługi dodatkowe oferujcie dla gości hotelowych ?

P.K. Zapraszając gości do naszego obiektu chcemy, aby mogli nie tylko mieszkać w komfortowych warunkach, ale również, aby mieli szeroki dostęp do atrakcji w regionie i usług turystycznych. Współpracujemy oczywiście z firmami z branży kajakowej. Dla gości możemy zorganizować wycieczki po regionie. Goście mają także możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Chcemy, aby goście mogli u nas  odpocząć i nabrać sił.

Red. Czy w lokalnu będziecie organizować imprezy?

P.K. Priorytetem dla nas jest obsługa gości hotelowych, tak aby goście mieli dostęp do baru i restauracji. Organizując wydarzenie nie możemy zamknąć restauracji. Oczywiście możemy zorganizować spotkanie okolicznościowe, ale w tym czasie restauracja będzie działa w normalnym trybie. Dla osób, które będą chciały zorganizować u nas swoje wydarzenie będziemy mogli przeznaczyć część pomieszczenia restauracyjnego. Zachęcam potencjalnych klientów do kontaktu bezpośredniego. Na miejscu możemy omówić wszystkie szczegóły.  

Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !
Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !
Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !
Nowa restauracja już działa. Piękny widok na jezioro. Dodatkowo hotel i basen !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *