Strażnicy zdradzają czym jeżdżą kłusownicy. Są też nocne zasadzki

Strażnicy zdradzają czym jeżdżą kłusownicy. Są też nocne zasadzki

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Drawskiego otrzymała minionej nocy głoszenie o możliwych działaniach kłusowników na jeziorze w Kaliszu Pomorskim. Strażnicy czekali w pobliskich zaroślach na rozwój akcji. Strażnicy sprawdzili również pobliską kładkę. W pobliżu zauważyli ponton do którego przywiązane zostały siatki. Na miejsce został wezwany patrol Policji. Policja prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Strażnicy informują, że nadal patrolują też jezioro Dłusko. W ciągu tygodnia odbyły się trzy patrole nad tym zbiornikiem. W tym jeden z Policją (o godzinie 3 w nocy ) ponieważ strażnicy otrzymali informację, że srebrna Skoda, którą poruszają się kłusownicy ze Złocieńca była widziana na parkingu przy rezerwacie Czarnówek. To działanie nie przyniosło spodziewanego efektu.
Strażnicy wydali również apel do wędkarzy: ,,prośba do wędkarzy łowiących na Dłusku. Jeśli zobaczycie na drogach dojazdowych do jeziora zaparkowaną srebrną skodę Fabię Hatchback to prosimy o przekazanie informacji bądź przesłanie nam zdjęcia. Tylko wspólnymi siłami możemy zadbać i naszą pasję.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *