Kreatywnie w ZK Wierzchowo

Kreatywnie w ZK Wierzchowo

Czas epidemii, to czas wielu ograniczeń.  W zakładzie Karnym w Wierzchowie podejmujemy działania mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego naszym podopiecznym. 

Przy ograniczeniach związanych między innymi z zakazem prowadzenia zajęć grupowych, normą stały się zajęcia indywidualne dla osadzonych i zachęcaniem ich do pracy samodzielnej. Jednym ze sposobów zagospodarowania czasu wolnego,  jest zachęcanie osadzonych do udziału w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, możliwych do realizacji w celach mieszkalnych lub świetlicach. 

Wśród naszych podopiecznych jest całkiem duża liczba osób utalentowanych  artystycznie. Chętnie odświeżają swoje umiejętności i talenty. Niektórzy robią to dla siebie, by przekazać upominki swoim bliskim, inni przekazują swoje prace na cele charytatywne lub konkursy. Niejednokrotnie zostają laureatami i zdobywają nagrody, a to zawsze cieszy i poprawia samopoczucie.

– Cieszę się , gdy uda mi się zrobić coś ładnego i trudnego. Dawno nie bawiłem się kredkami, ostatnio w podstawówce, prawie zapomniałem jak to się robi. Może jak wyjdę, to będę malował obrazy – opowiada, śmiejąc się,  jeden z osadzonych – moje obrazki wiszą u wychowawcy w pokoju, innych też, ale moich jest najwięcej.  Jak tam wchodzę, to od razu mam lepszy humor – dodaje zadowolony.

Kreatywnie w ZK Wierzchowo
Kreatywnie w ZK Wierzchowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *