Głęboczek – ruiny młyna i szum rzeki

Głęboczek - ruiny młyna i szum rzeki

Głęboczek, to malowniczo położona miejscowość w gminie Czaplinek nad brzegiem rzeki Drawy i jeziora Krosino. Dzięki uzyskanym środkom z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ubiegłym roku gmina Czaplinek wybudowała pomost nad jeziorem. Postawione zostały również urządzenia siłowe. Miejsce, które jest z dala od miejskiego zgiełku, kusi tych, którzy chcą zaznać spokoju na małej plaży w środku lasu.

Nieopodal plaży znajdują się ruiny młyna. Obiekt z roku na rok niszczeje. W chwili obecnej jest w rękach prywatnych właścicieli. Obiekt jest prowizorycznie zabezpieczony przez upadkiem, jednak kwestią czasu jest jego całkowita dewastacja. Od ponad dwóch lat teren nad rzeką Drawą w pobliżu młyna zmienił się. Wybudowany został kanał obiegowy dla ryb i kładki dla pieszych w ramach projektu LIFE13 realizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie. Ustawione zostały również tablice informacyjne. Przepływający na tej trasie kajakarze mają wybudowane specjalne kładki do przenoszenia kajaków.

Głęboczek to miejsce, które warto polecić na weekendową wycieczkę z rodziną. Do Głęboczka prowadzą zarówno leśne drogi, które pokonać można pieszo jak i na rowerze. Do ruin młyna można dotrzeć również samochodem. Bez względu na środek komunikacji warto zobaczyć ruiny młyna przed ich całkowitym zniszczeniem. My polecamy również chwilę odpoczynku nad pobliskim jeziorem.

Głęboczek - ruiny młyna i szum rzeki
Głęboczek - ruiny młyna i szum rzeki
Głęboczek - ruiny młyna i szum rzeki
Głęboczek - ruiny młyna i szum rzeki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *