Strzelnica w Ostrowicach. Nowe życie obiektu

Strzelnica w Ostrowicach. Nowe życie obiektu

Od wielu lat strzelnica sportowa położona w Ostrowicach była zapomnianym obiektem, który podobnie jak cała gmina zmierzał do upadku. Od 2019 r. Ostrowice zostały przyłączone do gminy Drawska Pomorskiego.

Wraz ze zniesieniem gminy Ostrowice zmieniła się również sytuacja na strzelnicy. Po inwentaryzacji ostrowickiego majątku i analizie możliwości dalszego rozwoju Burmistrz Drawska Pomorskiego podjął decyzję o przetargu na dzierżawę obiektu. Do przetargu stanął Wojskowy Klub Sportowy Poligon Drawski, który złożył najkorzystniejszą ofertę.

Po upływie kilku miesięcy od dnia przekazania obiektu widać już ogromne zmiany. Obiekt nabiera nowego życia. Uporządkowane zostały dwie osie strzeleckie. Odtwarzana jest również infrastruktura. W planach na najbliższą przyszłość jest remont dachu i kanalizacji. Aktualnie członkowie klubu kończą remont ogrodzenia. Wszystkie prace prowadzone są we własnym zakresie przez członków klubu.

Klub wyszedł również z inicjatywą dla młodzieży z gminy Drawsko Pomorskie. W ramach prowadzonych działań młodzież może uczestniczyć w organizowanych zajęciach strzeleckich.

Są już również pierwsze pomysły na organizację zawodów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *