Lekarz z drawskiego szpitala bez koronawirusa

Lekarz z drawskiego szpitala bez koronawirusa

Dziś rano przyszła do drawskiego szpitala bardzo dobra wiadomość. Lekarz podejrzany o zakażenie koronawirusem ma po trzecim wykonanym teście wynik ujemny. To oznacza, że nie jest zakażony.

Przypomnijmy, że w sobotę wynik lekarza w był pozytywny, a kolejny wykonany ujemy. To spowodowało niepewność wykonanych wyników. Zaszła więc konieczność zrobienia kolejnego ostatecznego testu, który dał odpowiedź, że lekarz nie jest zakażony. 

Wykluczenie koronawirusa u lekarza będzie miało swoje dalsze konsekwencje. Osoby, które skierowane zostały na kwarantannę, bo miały kontakt z lekarzem będą miały zdjętą kwarantannę. Będą mogły wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Warto dodać, że w chwili kiedy szpital otrzymał informację o pierwszym wyniku lekarza podjęta została decyzja o zamknięciu SOR-u i jego dezynfekcji. Po skompletowaniu kadry i personelu i wykonaniu dezynfekcji w niedzielny wieczór SOR wrócił do funkcjonowania. Od czasu wystąpienia koronawirusa był to najbardziej prawdopodobny przypadek zakażenia i podjęte zostały odpowiednie procedury. 

Na chwilę obecną oficjalne statystki mówią, że na terenie powiatu drawskiego nie ma przypadków zakażenia koronawirusem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *