Od wczoraj 53 osoby skierowane do kwarantanny

Od wczoraj 53 osoby skierowane do kwarantanny

182 osoby – to ilość objętych kwarantanną na terenie powiatu drawskiego. Od soboty przybyły 53 osoby. To m.in. efekt podejrzenia koronawirusa u jednego z lekarzy pracujących na SOR w drawskim szpitalu. Jak już informowaliśmy w sobotę praca SORu została wstrzymana, a oddział w niedzielę był dezynfekowany. Lekarz u którego wystąpiło podejrzenie zakażenia skierowany został do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

Jak udało nam się ustalić wykonano dwa wyniki z których jeden okazał się pozytywny, drugi negatywny. W związku z tym zachodzi konieczność wykonania kolejnego wyniku w odstępie czasowym. Zgodnie z procedurami w chwili wystąpienia podejrzenia osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną lub osobą u której występuje prawdopodobieństwo zakażenia kierowane są na kwarantannę.

Jak już również informowaliśmy minionej nocy policjanci docierali do wskazanych przez sanepid osób informowali o nałożeniu kwarantanny domowej. Jak udało nam się ustalić kwarantanna u tych osób będzie trwała do 1 maja, chyba, że wynik kolejnego badania u lekarza będzie ujemny. Wtedy zostanie odwołana. Kwarantanną objęci zostali niektórzy pracownicy szpitala, pacjenci oraz osoby, które miały bliski kontakt z lekarzem.

Kwarantanna nakłada jest na osoby zdrowe i ma na celu odizolowanie ich od innych osób, tak aby w przypadku ewentualnego nosicielstwa wirusa nie dochodziło do kolejnych zakażeń. Kwarantanna nakładana jest nie tylko na osoby które miały kontakt z nosicielem wirusa, ale również na ich najbliższą rodzinę.

W czasie kwarantanny nie można opuszczać wskazanego przez siebie miejsca, zazwyczaj jest to własne mieszkanie czy dom. Policjanci wspólnie ze strażą miejska i żandarmerią wojskową sprawdzają każdego dnia czy wszystkie osoby znajdują się we wskazanych lokalizacjach. W przypadku łamania kwarantanny nakładane są mandaty i kary. Ich wysokość może sięgać aż 30 000 zł.

Oficjalnie na terenie powiatu drawskiego nie ma potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *