Nie tylko remont nabrzeża, będzie również akwanarium! Zobacz szczegóły

Nie tylko remont nabrzeża, będzie również akwanarium! Zobacz szczegóły

Ta inwestycja zmieni oblicze Złocieńca. Nad Drawą trwa budowa pomostów, ścieżki pieszo rowowej i elementów małej architektury. To nie koniec ! Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski poinformował nas, że jeśli uda się pozyskać fundusze zewnętrzne to w budynku małej stanicy powstanie małe akwanarium z rybami z okolicznych rzek i jezior.

To będzie wyjątkowa atrakcja, nie tylko dla turystów ale i dla mieszkańców. Będą stanowiska naukowe prezentujące przyrodę, faunę i flore. Aktualnie przygotowana jest koncepcja działalności obiektu. Jak informuje Burmistrz zmienia się również profil działalności stanicy wodnej. Powstaje restauracja, która będzie obsługiwała turystów, kajakarzy, ale również lokalną społeczność. Nad Drawa powstaną stanowiska edukacyjne, gdzie będzie można wykonywać doświadczenia.

O realizacji inwestycji porozmawialiśmy z Burmistrzem Złocieńca.

6 thoughts on “Nie tylko remont nabrzeża, będzie również akwanarium! Zobacz szczegóły

  1. To jest niesamowite. Wychowalem się mieszkając 100 m od Drawy na Staszica.Moje obrazy z dzieciństwa to Drawa,ruiny zamku, Park Żubra, stara przystań kajakowa i kąpielisko przy Drawie. Rzeczywistosc zmienia się z obiegiem lat ale wspomnienia pozostają. Jestem dumny z tego ,że mamy takiego Burmistrza.Pomimo,że od blisko 25 mieszkam w Poznaniu ,sercem jestem w Złociencu a Krzysztofa bardzo cenię jako kolegę z dawnych lat.Dziękuję Krzysztofie i wszystkim którzy przyczyniają się do tak pięknych zmian w naszym miasteczku.Pozdrawiam.

  2. To jest niesamowite. Wychowalem się mieszkając 100 m od Drawy na Staszica.Moje obrazy z dzieciństwa to Drawa,ruiny zamku, Park Żubra, stara przystań kajakowa i kąpielisko przy Drawie. Rzeczywistosc zmienia się z biegiem lat ale wspomnienia pozostają. Jestem dumny z tego ,że mamy takiego Burmistrza.Pomimo,że od blisko 25 mieszkam w Poznaniu ,sercem jestem w Złociencu a Krzysztofa bardzo cenię jako kolegę z dawnych lat.Dziękuję Krzysztofie i wszystkim którzy przyczyniają się do tak pięknych zmian w naszym miasteczku.Pozdrawiam.

  3. Super,naprawde piekna sprawa gratuluje i prosimy o więcej moze w przyszłości wzgórze zamku tez bedzie naszym OCZKIEM MIASTA ???☘pozdrawiam Ewa-Maria Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *