ZK Wierzchowo wspiera schroniska

ZK Wierzchowo wspiera schroniska

Dzięki inicjatywie wychowawców prowadzących program grupy charytatywnej Serce w Kratkę, udało się przekazać zgromadzone wyposażenie i karmę do Schroniska dla Zwierząt w Szczecinku.

Na pewne sytuacje nie mamy wpływu. Nasze plany związane z przekazaniem pomocy dla Schroniska musiały ulec  zmianie, ze względu na panującą epidemię.  Ograniczenia, którym podlegamy wszyscy,  dotykają także  podopiecznych schronisk. Podobnie jak inne instytucje, także schroniska wprowadziły zakazy odwiedzania. Osoby pomagające w opiece nad zwierzętami musiały zrezygnować lub ograniczyć swoją działalność w tym zakresie.

Wiemy już, że zwierzęta nie chorują na COVID-19, ale nadal muszą jeść, potrzebują ciepła  i uwagi.  Przekazaliśmy  zakupioną karmę, miski, koce, legowiska i smycze,  a także trochę zabawek i psich smakołyków.

Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc, choć dotarła z niewielkim opóźnieniem, to chociaż w części zaspokoi podstawowe potrzeby bezdomnych zwierząt, a dzięki smyczom można będzie psiaka wyprowadzić nie tylko na spacer, ale także do nowego domu.

Tekst: kpt. Dorota Zwolańska, zdjęcia: ZK Wierzchowo

ZK Wierzchowo wspiera schroniska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *