W Czaplinku śmiali się z koronawirusa i zgromadzili przed bankiem

W Czaplinku śmiali się z koronawirusa i zgromadzili przed bankiem

Niepokojące informacje dotarły do naszej redakcji z Czaplinka. Około godz. 10-tej przed budynkiem banku w centrum miasta zgromadziła się grupa około 30 osób.

Osoby te nie respektowały wprowadzonych wytycznych w zakresie nie gromadzenia się osób i zachowywania odpowiedniego dystansu. Część osób nerwowo przepychała się, aby jak najszybciej dostać się do banku po swoje środki finansowe. W dniu dzisiejszym realizowane są wypłaty zasiłków dla osób pozostających bez pracy.

Interwencje wobec osób podjęli Strażnicy Miejscy z Czaplinka. Jak potwierdził nam Komendant Krzysztof Leśniowski – strażnicy namawiali zgromadzone osoby do rozejścia się z i zachowania odpowiedniej odległości. Informowali również o epidemii koronawirusa. Niestety zgromadzone osoby nie reagowały na przekazywane przez strażników informacje. Jak dodaje Komendant – temat koronawirusa był wyśmiewany i bagatelizowany.

Przypomnijmy, że od 24 marca 2020, rząd wprowadził tymczasowe ograniczenie przemieszczania się na terytorium kraju, jako kolejny krok walki z epidemią koronawirusa. Co do zasady, przemieszczanie się jest zabronione, poza wskazanymi wyjątkami. Są to:

  • droga do i z pracy,
  • wolontariat w walce z koronawirusem,
  • niezbędne sprawy życia codziennego,
  • uczestnictwa w wydarzeniach religijnych, w których nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób
  • w wyżej wymienionych przypadkach przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin. Ograniczenia te jak na razie będą obowiązywać do soboty, 11 kwietnia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *