Ruszyła akcja szycia maseczek

Ruszyła akcja szycia maseczek

Stowarzyszenie Żarek z Drawska Pomorskiego ruszyło na walkę z kornawirusem. Szybki pomysł uszycia maseczek przerodził się w masową akcję, w którą angażują się mieszkańcy powiatu drawskiego. Andrzej Podolak, pomysłodawca akcji za pośrednictwem specjalnej grupy na Facebooku zbiera zapotrzebowanie na materiał, organizuje go, a następnie wolontariusze dostarczają materiał pod wskazany adres. Po uszyciu maseczki są odbierane. 

Pomysł zrodził się kilka dni temu, a efekty już są widoczne. Mieszkańcy uszyli już pierwsze maseczki. W akcję włączyły się lokalne firmy, które przekazały materiał, a także szyją maseczki i fartuchy. Początkowo maseczki maiły być dla ratowników i seniorów. Jednak akcja się rozszerza. Pierwsze maseczki trafią do pacjentów stacji dializ działającej przy szpitalu w Drawsku Pomorskim. 

W chwili obecnej organizator zapewnił materiał do uszycia blisko 4000 szt. maseczek.

Spontaniczna akcja przerosła oczekiwania organizatora. W piątek w portalu społecznościowym napisał:

Nie daję rady ogarnąć tego, szok- jesteście niesamowici!

Po raz kolejny mieszkańcy Drawska Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca, Nowego Worowa, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa i innych miejscowości z terenu powiatu drawskiego pokazali, że potrafią wspólnie działać w chwili kiedy stajemy w obliczu poważnego zagrożenia.

Ruszyła akcja szycia maseczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *