W szpitalu w Drawsku dodatkowe środki ostrożności.

W szpitalu w Drawsku dodatkowe środki ostrożności.

Szpital w Drawsku Pomorskim w wprowadza dodatkowe środki ostrożności w związku z tym, że do szpitala zgłaszają się pacjenci którzy podejrzewają u siebie możliwość wystąpienia koronawirusa. 

Dziś przed godziną 15-sta strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej rozstawili w pobliżu wejścia na SOR namioty. W namiotach zorganizowane zostaną punkty, w których będzie prowadzony triage (selekcja) pacjentów. Pacjenci z objawami przypominającymi objawy koronawirusa nie będą wpuszczani do szpitala. Będą oczekiwali w namiotach na transport medyczny do specjalistycznego szpitala. Takie działanie ma uchronić pacjentów i personel na wypadek gdyby pojawił się pacjent zarażony koronawirusem. Szpital chce zminimalizować ryzyko zarażenia kolejnych osób.

Dodatkowo szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin.

Od godz. 14.30 nie ma możliwości wejścia do budynku szpitala osób z zewnątrz, wszystkie drzwi są zamknięte. Od godz. 7.30 do 14.30 każda osoba, która chce wejść do budynku szpitala będzie musiała odpowiedzieć na pytania personelu oraz będzie musiała poddać się procedurze sprawdzenia temperatury. To również kolejne środki ostrożności które wprowadza szpital.

Dyrektor szpitala apeluje do osób, które maja objawy i podejrzenia, że mogą być zarażone koronawirusem, aby nie przychodziły do szpitala. W takim przypadku należy kontaktować się telefonicznie ze służbami epidemiologicznymi pod numerem tel. 800 190 590.

W szpitalu w Drawsku dodatkowe środki ostrożności.
W szpitalu w Drawsku dodatkowe środki ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *