W drawskim szpitalu personel w ubraniach ochronnych

W drawskim szpitalu personel w ubraniach ochronnych

Po wprowadzeniu nowych procedur w drawskim szpitalu w punkcie segregacji medycznej pojawiły się osoby w ubraniach ochronnych, których zadaniem jest wstępna segregacja medyczna pacjentów.

Przypomnijmy, że szpital w Drawsku Pomorskim w wprowadził dziś dodatkowe środki ostrożności w związku z tym, że do szpitala zgłaszali się pacjenci którzy podejrzewali u siebie możliwość wystąpienia koronawirusa.

Dziś przed godziną 15-sta strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej rozstawili w pobliżu wejścia na SOR namioty. W namiotach zorganizowane zostaną punkty, w których będzie prowadzony triage (selekcja) pacjentów.

Pacjenci z objawami przypominającymi objawy koronawirusa nie będą wpuszczani do szpitala. Będą oczekiwali w namiotach na transport medyczny do specjalistycznego szpitala.

Takie działanie ma uchronić pacjentów i personel na wypadek gdyby pojawił się pacjent zarażony koronawirusem.

Szpital chce zminimalizować ryzyko zarażenia kolejnych osób. Dodatkowo szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin.

Od godz. 14.30 nie ma możliwości wejścia do budynku szpitala osób z zewnątrz, wszystkie drzwi są zamknięte. Od godz. 7.30 do 14.30 każda osoba, która chce wejść do budynku szpitala będzie musiała odpowiedzieć na pytania personelu oraz będzie musiała poddać się procedurze sprawdzenia temperatury. To również kolejne środki ostrożności które wprowadza szpital

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *