Szpitale w podwyższonej gotowości

Szpitale w podwyższonej gotowości

„W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, na podmiot leczniczy wydaje się obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości” – czytamy w decyzji wojewody podpisanej dziś po południu.

Podobne decyzje, na podstawie art. 30 ust.2 i 3 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 993), w drodze decyzji administracyjnej wydali wojewodowie na terenie całego kraju.

Obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości dotyczy następujących podmiotów leczniczych na terenie naszego województwa:

  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
  • Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że uruchomił 100 mln zł, o które – za pośrednictwem wojewodów – będą mogły starać się szpitale. Środki są przeznaczone na zabezpieczenie i przygotowanie placówek do ewentualnej epidemii nowego wirusa.

Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje, dotyczące tego, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia koronawirusem znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Informacje można też znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ , Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie http://wsse.szczecin.pl/koronawirus-aktualnosci/ oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=11682

Przypominamy także numer całodobowej infolinii NFZ o koronawirusie: 800 190 590
Na ten moment nie został potwierdzony żaden przypadek zarażenia koronawirusem na ternie województwa zachodniopomorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *