W Drawsku oszustwo na ponad 200 tys złotych

W Drawsku oszustwo na ponad 200 tys złotych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim w wydanym dziś komunikacie podali kulisy oszustwa do jakiego doszło kilka dni temu w Drawsku Pomorskim. 

W ciągu ostatnich kilku dni, oszuści działający metodą na „policjanta”, kilkukrotnie usiłowali wyłudzić pieniądze od seniorów w naszym powiecie. Niestety, w jednym przypadku im to się udało.

Przestępcy podając się za fałszywych policjantów oszukali mieszkankę Drawska Pomorskiego. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

Do oszustwa doszło kilka dni temu na terenie Drawska Pomorskiego. Na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta drawskiej komendy. W trakcie krótkiej rozmowy poinformował kobietę, że jej syn był sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego i w związku z tym potrzebne są pieniądze na kaucję, żeby wykupić zatrzymanego syna z aresztu.

Kobieta przekazała ponad 200 tys. zł w ręce oszustów. Policjanci na terenie Torunia już zatrzymali 49 – letniego mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem drawskiej prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *