Ferie w ZOK! Dużo wydarzeń i bardzo dobra frekwencja

Ferie w ZOK! Dużo wydarzeń i bardzo dobra frekwencja

ZOK informuje – ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury zleciały nie wiadomo kiedy. Grupa młodych pasjonatów robotyki uczestniczyła w warsztatach z programowania photon robota w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu. Roboty za sprawą młodych pasjonatów nie tylko poruszały się w wyznaczonych kierunkach, ale też wydawały przeróżne dźwięki i zmieniały kolory.
Popołudniami inna grupa w bibliotece bawiła się w teatr – pod czujnym okiem instruktor Barbary Bielak dzieci ćwiczyły dykcję wchodząc w przeróżne teatralne role.
W I tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku młodzież uczestniczyła w warsztatach fotograficznych z Piotrem Krywanem – po wprowadzeniu teoretycznym, podczas zajęć praktycznych uczestnicy skupili się na portrecie w różnych warunkach oświetleniowych, a także zdjęciach plenerowych – nie zabrakło wypadu do lasu i ćwiczenia pejzaży.
W drugim tygodniu dzieci i młodzież brały udział w warsztatach malarskich pt. „LAS”, prowadzonych przez Agnieszkę Świerczek. Grupa młodych artystów stworzyła interesującą kolekcję pejzaży. Na zakończenie warsztatów odbył się wernisaż i każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodka niespodziankę.


Pamiętaliśmy też o młodszych uczniach – zajęcia z zumby prowadziła dla nich Katarzyna Maciąg, a taneczne Małgorzata Szumlańska. Nie zabrakło też zajęć rytmicznych, wokalnych i muzycznych prowadzonych przez Wiolettę Krzemińską i Wojciecha Kucharskiego. Nasi uczestnicy mieli okazję również odkrywać świat zmysłów na zajęciach z sensoplastyki, prowadzonych przez Dzidkę i Marka Harańczyków. Poznali co to jest masa nieniutonowa, eksperymentowali z cieczami, robili kolorowe i pachnące mieszanki.


Nie zapomnieliśmy też o naszych kinomanach – specjalnie dla nich graliśmy Detektywa Pikachu, Jestem M Misfit oraz Śnieżkę i fantastyczną siódemkę.

Tekst: M. Owczarek,
foto: E. Kordek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *