Będzie obwodnica Złocieńca. Możliwe dwa rozwiązania

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o ostatecznej liście miast, w których wybudowana zostanie obwodnica. W ramach programu 100 obwodnic w latach 2020 – 2030 wybudowanych zostanie sto obwodnic. Na liście jest również Złocieniec. Na chwilę obecną nie jest znany termin realizacji inwestycji, ani jej przebieg.

Nasza redakcja przeanalizowała grunty wokoło Złocieńca i możliwy przebieg obwodnicy. Pod uwagę wzięliśmy dwie możliwości, północy i południowy przebieg nowej drogi. Według naszych analiz najbardziej prawdopodobny jest południowy przebieg obwodnicy. Przy tym założeniu obwodnica mogłaby zaczynać w pobliżu Bobrowa. Następnie nowa droga przecinałaby ul. Mirosławiecką i Żeromskiego, a następnie skierowana zostałaby w stronę DK 20 w pobliżu Rzęśnicy.

Druga koncepcja naszej redakcji to budowa drogi w północnej części miasta, jednak to mogłoby się wiązać z utrudnieniami w postaci budowy drogi na podmokłych gruntach i w pobliżu bazy wojskowej w Budowie.

Ostateczną koncepcję poznamy za kilka miesięcy, kiedy to projektanci we współpracy z władzami gminy ustalą ostateczny przebieg.

Najważniejsze jest jednak to, że po wybudowaniu obwodnicy w Złocieńcu poprawi się bezpieczeństwo na drogach, zmniejszony zostanie ruch pojazdów, a także poprawi się jakość powietrza, poprzez mniejszą emisję spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *