Będzie obwodnica Złocieńca. Możliwe dwa rozwiązania

Będzie obwodnica Złocieńca. Możliwe dwa rozwiązania

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o ostatecznej liście miast, w których wybudowana zostanie obwodnica. W ramach programu 100 obwodnic w latach 2020 – 2030 wybudowanych zostanie sto obwodnic. Na liście jest również Złocieniec. Na chwilę obecną nie jest znany termin realizacji inwestycji, ani jej przebieg.

Nasza redakcja przeanalizowała grunty wokoło Złocieńca i możliwy przebieg obwodnicy. Pod uwagę wzięliśmy dwie możliwości, północy i południowy przebieg nowej drogi. Według naszych analiz najbardziej prawdopodobny jest południowy przebieg obwodnicy. Przy tym założeniu obwodnica mogłaby zaczynać w pobliżu Bobrowa. Następnie nowa droga przecinałaby ul. Mirosławiecką i Żeromskiego, a następnie skierowana zostałaby w stronę DK 20 w pobliżu Rzęśnicy.

Druga koncepcja naszej redakcji to budowa drogi w północnej części miasta, jednak to mogłoby się wiązać z utrudnieniami w postaci budowy drogi na podmokłych gruntach i w pobliżu bazy wojskowej w Budowie.

Ostateczną koncepcję poznamy za kilka miesięcy, kiedy to projektanci we współpracy z władzami gminy ustalą ostateczny przebieg.

Najważniejsze jest jednak to, że po wybudowaniu obwodnicy w Złocieńcu poprawi się bezpieczeństwo na drogach, zmniejszony zostanie ruch pojazdów, a także poprawi się jakość powietrza, poprzez mniejszą emisję spalin.

One thought on “Będzie obwodnica Złocieńca. Możliwe dwa rozwiązania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *