Ponad 20 godzin wyciągali dźwig z rowu

zdjęcia z drona – Jakub Samul

Ponad 20 godzin trwała akcja wyciągania dźwigu, który zjechał do rowu i wywrócił się na drodze wojewódzkiej nr 173 w pobliżu miejscowości Dołgie. Do zdarzenia do szło w środę w godzinach porannych. Upadek dźwigu i próba jego podnoszenia spowodowała spore utrudnienia dla mieszkańców regionu. Zablokowana została droga na odcinku Zarańsko – Ostrowice z powodu ustawienia w miejscu zdarzenia ciężkiego sprzętu. 

W Zarańsku Straż Miejska z Drawska Pomorskiego po godz. 14-stej ustawiła mobilny punkt informacyjny dla kierowców. Informowano o utrudnieniach i kierowano na objazdy. Podobnie w pobliżu Ostrowic dla pojazdów jadących od strony Połczyna policja zorganizowała objazdy.

Przez kilkanaście godzin działania nie przynosiły efektów. Sprzęt używany na miejscu nie mógł podnieść pojazdu, który znajdował się w rowie. Leżący dźwig ważył ponad 50 ton. Około godz. 20-stej podjęto decyzję o zadysponowaniu kolejnego ciężkiego dźwigu. Pojazd przyjechał około godz. 1-szej w nocy. Wspólne działania dwóch pojazdów dźwigowych i dwóch holowników doprowadziły do całkowitego podniesienia pojazdu i wyciągnięcia przewróconego dźwigu.

Działania służb zakończyły się około godz. 5.30 nad randem. Akcja trwała ponad 20 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *