Profilaktyka w Andersie

Profilaktyka w Andersie

Grupa uczniów z klas I LO i BS I stopnia uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym z Terapeutami ze Stowarzyszenia MONAR – Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Kamieniu Rymańskim.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu ,,Mówimy nie dla środków psychoaktywnych”, który jest kontynuacją projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w 2019 r.

Od ponad 40 lat Stowarzyszenie MONAR działa na terenie całej Polski pomagając osobom uzależnionym on narkotyków, alkoholu, bezdomnym, chorym, samotnym. Terapeuci z tego Stowarzyszenia opowiedzieli młodzieży o szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych jak również o jego skutkach, propagując życie wolne od nałogów, wzbudzając wrażliwość wśród uczniów na potrzeby innych, wiarę w drugiego człowieka, jego wartości i możliwości.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w dialogu jak również zadawali pytania w temacie wykonywanej pracy terapeutycznej oraz szkodliwości środków psychoaktywnych, używek, dopalaczy.

Uczniowie z ZSP Anders dziękują specjalistom jak również Policji za spotkanie i lekcję z profilaktyki chroniącą młodzież od wszelkiego rodzaju uzależnień.
Tekst i zdjęcia:
Urszula Smyk (Pedagog szkolny)

Profilaktyka w Andersie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *