Eksperyment na przejściach dla pieszych. Zobacz jak odblaski ratują życie

Eksperyment na przejściach dla pieszych. Zobacz jak odblaski ratują życie

Jak kierowcy widzą pieszego – szukaliśmy odpowiedzi na to pytanie przeprowadzając eksperyment drogowy na ulicach Złocieńca, Drawska Pomorskiego i poza obszarem zabudowanym. Przemierzając tą samą trasę, nagraliśmy ujęcia z pozycji pasażera pojazdu. Nagrywaliśmy pieszego oczekującego przed przejściem dla pieszych. W ramach eksperymentu pieszy nie miał odblasków, a w kolejnych ujęciach miał opaski odblaskowe i kamizelek. Ujęcia nagraliśmy w czterech miejscach.

Efekt był bardzo zaskakujący. Mimo miejsc oświetlonych pieszy, który nie ma żadnych odblasków nie jest widoczny dla kierowców. A już drobne elementy odblaskowe znacznie poprawiają jego widoczność. Największy efekt daje kamizelka odblaskowa, która zwiększa widoczność pieszego. Po założeniu kamizelki pieszy widoczny jest nawet z kilkuset metrów.

Akcja została zorganizowana przez wydawcę portali drawskopomorskie.com, infozlocieniec.pl , lokalnyreporter.pl przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Stowarzyszenia Żarek i kampanii społecznej ,,Bezpieczny pieszy”.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video i zwrócenia uwagi na widoczność pieszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *