The Door to the World – nauka złocienieckich uczniów na platformie eTwinning

The Door to the World - nauka złocienieckich uczniów na platformie eTwinning

W listopadzie grupa uczniów klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 1 im J. Kusocińskiego w Złocieńcu, biorąca udział w zajęciach rozwijających z języka angielskiego „The Door to the World” pod opieką wychowawczyni pani Iwony Adamczyk, przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu na portalu eTwinning.

Projekt nosi tytuł ‘Christmas around Europe: traditions and handmade cards exchange’ i polega na poznaniu krajów partnerskich, ich szkół, tradycji oraz na własnoręcznym wykonaniu kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim i ojczystym.

Początkowo w projekcie miało wziąć udział sześć szkół, jednak projekt szybko zyskał szersze zainteresowanie i finalnie do projektu przystąpiło 26 szkół z różnych krajów.

Dzięki zadaniom projektowym dzieci mogą poznać kulturę i tradycje swoich rówieśników z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Francji, Gruzji, Włoch, Łotwy, Litwy, Portugalii, Rumunii, Serbii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz z innych rejonów Polski.

Projekt pozwala na rozwój kreatywności, umiejętności językowych i komunikacyjnych oraz na ponowne odkrycie przyjemności obdarowywania innych własnoręcznie przygotowanymi życzeniami, które uczniowie wysyłają w tradycyjny, często już zapomniany przez młode pokolenie sposób, czyli pocztą. Uczniowie biorący udział w projekcie z wielką niecierpliwością oczekują na pierwsze kartki i pragną gorąco podziękować pani wicedyrektor Annie Dominiak oraz panu burmistrzowi Krzysztofowi Zacharzewskiemu za wsparcie i umożliwienie pełnej realizacji tego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *