Bardzo dobre wyniki złocienieckich sportowców w rankingu

Bardzo dobre wyniki złocienieckich sportowców w rankingu

Gmina inwestuje w rozwój fizyczny swoich mieszkańców  począwszy od przedszkola, a skończywszy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Świadczą o tym wymierne wyniki uzyskiwane  w różnych formach aktywności i sporcie poszczególnych grup entuzjastów i amatorów właściwie dozowanego ruchu w formie treningu sportowego i innych zabiegów higieniczno-zdrowotnych.

Dużo by mówić o spektakularnych osiągnięciach mieszkańców  naszego miasta na arenach sportowych w kraju i za granicą teraz i w przeszłości. Ale nie było by sukcesów, radości kibiców i okazji do dumy w naszej małej ojczyźnie z wygranych plebiscytów, rankingów i klasyfikacji, gdyby uwadze rodziców, nauczycieli, instruktorów, animatorów i różnej maści trenerów umknęły dzieci.

Wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach XIX Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży mówią same za siebie:

  • W klasyfikacji powiatów: Powiat Drawski jest na pierwszym miejscu  w województwie zachodniopomorskim z dorobkiem 880 pkt.
  • W klasyfikacji gmin; Gmina Złocieniec jest Liderem Współzawodnictwa WOM 2019.
  • W powiecie; Złocieniec (635 pkt.) jest przed Drawskiem (238 pkt.), Wierzchowem (7 pkt.), Czaplinkiem i Kaliszem Pom.
  • W Gminie Złocieniec: Uczniowski Klub Sportowy „TRAPER”- 504 pkt., Międzyszkolny Klub Sportowy „Junior”- 52 pkt., Złocieniecki Klub Karate- 43 pkt., Uczniowski Klub Sportowy „Szkwał”- 36 pkt.
  • W sportach: UKS „Traper” – 1 miejsce (orientacja sportowa), UKS „Szkwał” – 4 miejsce (żeglarstwo), MKS „Junior”- 5 miejsce (lekkoatletyka), ZK Karate – 9 miejsce (karate).
  • W klasyfikacji generalnej wszystkich klubów sklasyfikowanych w Województwie Zachodniopomorskim UKS „TRAPER” zajął II miejsce ustępując jedynie „Zniczowi” Koszalin (pływanie).

Sport dzieci i młodzieży jest głównym ogniwem rozwoju fizycznego w mieście i „oczkiem w głowie”  władz samorządowych. Zarówno w sporcie szkolnym, jak i pozaszkolnych formach  pracy realizowanych w ramach stowarzyszeń kultury fizycznej i klubów nie mamy powodu do narzekania. Stabilna, wysoka pozycja, hegemonia złocienieckich klubów w sporcie dzieci do lat 15 jest faktem od zawsze, a dominacja w orientacji sportowej  UKS „TRAPER” od kilku lat fenomenem w skali województwa.

Bardzo dobre wyniki złocienieckich sportowców w rankingu
Bardzo dobre wyniki złocienieckich sportowców w rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *