Wspierała Złocieniec – dziś dostała podziękowania

Wspierała Złocieniec - dziś dostała podziękowania

Grażyna Anna Sztark zakończyła swoją pracę w Senacie. W związku z tym Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosław Kacianowski złożyli na ręce byłej Senator podziękowania za wspieranie działalności samorządu Złocieńca i wsparcie inicjatyw na szczeblu parlamentarnym.

Była Senator od władz otrzymała okolicznościowy grawerton oraz bukiet kwiatów.

Grażyna Sztark urodziła się w Czaplinku. Wykształcenie wyższe zawodowe o specjalizacji administracja uzyskała w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie.

Grażyna Anna Sztark od 1974 roku czynna zawodowo. W 1991 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Koszalinie w Wydziale Spraw Obywatelskich, skąd w 1992 roku została oddelegowana do pracy w Zarządzie Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” Solidarność. Po wyborach do władz statutowych związku została wybrana Przewodniczącą Zarządu Regionu, którą to funkcje pełniła do dnia 19.02.1998 roku, kiedy to została powołana na Wojewodę Koszalińskiego.W 1998 roku wybrana  „Człowiekiem Roku Pomorza Środkowego”. 

Była działaczką Solidarności od początku jej funkcjonowania, a także aktywnym działaczem struktur podziemnych Solidarności na Pomorzu Środkowym. Za tę działalność była wielokrotnie aresztowana i skazana. Współtworzyła Komitet Obywatelski „Solidarność”, radna pierwszej kadencji Rady Miasta Białogard.

Organizowała struktury AWS na ziemi koszalińskiej, była pierwszą Przewodniczącą Rady Regionalnej AWS, współtworzyła regionalny program społeczno – gospodarczy AWS dla województwa koszalińskiego. Była radną wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, w 1998 roku wybrana radną Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

W roku 2006 ponownie wybrana do Sejmiku, gdzie pełniła  funkcję przewodniczącej komisji gospodarki, infrastruktury i ochrony środowiska. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskała mandat senatorski, otrzymując 92881 głosów.

W dniu 17 listopada 2010 r. została wybrana Wicemarszałkiem Senatu RP. W Senacie VII  była członkinią Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Środowiska oraz Komisji Ustawodawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *