Dwa ataki watahy wilków w pobliżu Drawska

Dwa ataki watahy wilków w pobliżu Drawska

Dwa ataki i łącznie około 10 zagryzionych owiec w Gajewie (sołectwo Zagozd, gmina Drawsko Pomorskie) to efekt działalności watahy wilków. Wilki przyszły nocną porą z poniedziałku na wtorek do dwóch gospodarstw i wyrządziły rzeź.

Blisko 11 sztuk wilków widział jeden z gospodarzy, który po wszystkim powiadomił służby ochrony środowiska. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przeanalizowała sytuacje podczas oględzin miejsca zdarzenia i potwierdziła, że ataku dopuściły się wilki.

Wilki są widywane w naszej okolicy, jednak w ostatnim czasie nie wyrządzały większych szkód w gospodarstwach. Ten przypadek może świadczyć o tym, że wilki idą na łatwiznę i idą po gotowe pożywienie, które jedynie trzeba upolować. Warto przypomnieć, że wilk lubi polować na słabsze osobniki  i ma to we krwi – powiedziała nam jedna z osób znająca specyfikę życia wilków.

Z informacji jakie udało nam się również nieoficjalnie uzyskać – wataha wilków krąży wokoło Drawska Pomorskiego od kilku dni. Do sprawy wrócimy.

2 thoughts on “Dwa ataki watahy wilków w pobliżu Drawska

  1. W sobotę 16 listopada o godzinie 11 w dzień dwa wilki w okolicy Wierzchowa podeszły pod dom 18 m od drzwi wejściowych nie zważając na obecność psów w obejściu i gospodyni w tym czasie.

  2. Koniec stycznia 2019 szedłem drogą przez las.W odległości 120 m przede mną wyszedł z lasu na droge WILK , zwolniłem kroku i patrzyliśmy na siebie. Odwrócił się o 180 stopni i szedł środkiem drogi po chwili przystanął odwrócił się do mnie i znowu się przypatrywał kilkanaście sekund ,odwrócił się i znowu szliśmy jeden za drugim.Jeszcze raz się odwrócił popatrzył i dalej szlismy jeden za drugim. Droga się rozwidlała wilk poszedł w prawo a ja w lewo w kierunku miasta.
    Piękne inteligentne zwierze.Dbajmy o WILKI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *