Burmistrz uchyla rąbek tajemnicy o budżecie na 2020 r.

Burmistrz uchyla rąbek tajemnicy o budżecie na 2020 r.

Trwają prace nad budżetem gminy Złocieniec na 2020 r. Urzędnicy analizują możliwości finansowe gminy pod kątem inwestycji, ale muszą również zapewnić bieżące funkcjonowanie gminy, muszą także zapewnić środki na funkcjonowanie np. placówek edukacyjnych.

Jak każdego roku potrzeb jest więcej niż możliwości finansowych. Dlatego listopad jest bardzo gorącym okresem, gdzie wszystkie gminne kalkulatory pracują na zwiększonych obrotach. Tegoroczne wyliczenia będą skutkowały na prace przez kolejny rok.

Dziś Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski we wpisie w portalu Facebook uchylił rąbek tajemnicy. Wpis nie brzmi optymistycznie – jak czytamy:
Wydatki na rok przyszły w zakresie oświaty wynosić będą 18 mln zł.
W ramach subwencji od rządu otrzymamy 8 mln 900 tyś., gdy w Naszym budżecie na wynagrodzenia netto dla nauczycieli trzeba zabezpieczyć 8 mln 100 tyś. zł. (bez dodatków, bez pochodnych, itd. – czyli dodatkowych 2mln. 400 tyś. zł.). Znaczy to że 9 mln zł. wydatków będzie pokryte z Naszych podatków. Kochani Mieszkańcy. Kosztem głównie inwestycji i potrzeb bieżących, na których tak nam bardzo zależy. I to nie wina nauczycieli, ani Burmistrza – podsumował K. Zacharzewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *