Jakub Pawłowicz zajął 3 miejsce na 33 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

W dniach 25-26 października 2019roku w Portugalii  odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których wystąpiło około 400 zawodników. Reprezentant Klubu Karate Kyokushin Złocieniec sensei Jakub Pawłowicz zajął 3 miejsce w kategorii seniorów poniżej 75 kilogramów. Była to najliczniej obsadzona konkurencja – 14 zawodników.W 1/8 finału Jakub miały wolny los.

Następnie w ćwierćfinale trafił na reprezentanta Kazachstanu, którego pokonał w dogrywce po zaciętym pojedynku. Po bardzo krótkiej przerwie, około 10 minut, podejmował w półfinale reprezentanta Armenii, który jak się później okazało został Mistrzem Europy.

W trakcie walki Jakub doznał kontuzji prawej stopy, przez co zwycięstwo w tym pojedynku okazało się niemożliwe. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w następnych startach.

Do turnieju Kubę przygotowywał sensei Wojciech Pawłowicz i sensei Marek Chmura. Dodatkowo przed zawodami został przeprowadzony kurs na sędziego międzynarodowego, w którym uczestniczył Wojciech Pawłowicz